Trzy skuteczne realizacje wymierzone w narkotykowy półświatek

Trzy skuteczne realizacje wymierzone w  narkotykowy półświatek

Kilka dni temu krakowscy policjanci w ciągu 48 godzin zatrzymali 4 osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 250 gramów marihuany, ponad 150 gramów mefedronu,  kilkadziesiąt gramów amfetaminy, 197 krzewów konopi innych niż włókniste, oraz kilkadziesiąt gramów niezidentyfikowanej substancji.

Do pierwszych zatrzymań doszło w godzinach porannych na jednym z nowohuckich osiedli. Policjanci Wydziału Kryminalnego oraz Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową  KMP w Krakowie od dłuższego czasu interesowali się 22-letnimmieszkańcem Krakowa, którego podejrzewali o handel narkotykami. Przypuszczenia nie były bezpodstawne, ponieważ w trakcie prowadzonej obserwacji zauważyli jak 22-latek podczas spotkania z innym mężczyzną przekazuje mu podejrzany pakunek. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do działania zatrzymując obie osoby. Okazało się, że w zawiniątku ukryte było kilka gramów marihuany. W dalszej kolejności policjanci udali się do miejsc zamieszkania zatrzymanych aby je przeszukać. W lokalu zajmowanym przez 22-latka znaleźli ponad 100 gramów marihuany, kilkadziesiąt gramów amfetaminy, prawie 20 gramów mefedronu, oraz kilkadziesiąt gramów niezidentyfikowanej substancji, która została przekazana do szczegółowej analizy. Ponadto zabezpieczyli wagę elektroniczną  służącą do porcjowania narkotyków. 33-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast 22-latek usłyszał zarzuty udzielania oraz posiadania znacznej ilości narkotyków – za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec młodszego mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, oraz poręczenia majątkowego w wysokości 4000zł. 

 Następnego dnia policjanci tych samych wydziałów realizując materiały operacyjne namierzyli i zatrzymali do kontroli samochód, którym jak wcześniej ustalili porusza się 25-latek  związany z krakowskim podziemiem narkotykowym . Cała akcja rozegrała się w godzinach wieczornych na innym osiedlu na terenie Nowej Huty. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony interwencją Policji.   Przy 25-latku policjanci znaleźli kilka gramów mefedronu, natomiast w jego mieszkaniu ponad 130 gramów tego narkotyku.  Zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, oraz przygotowywania do wprowadzania ich do obrotu. Teraz grozi mu nawet  10 lat pozbawienia wolności. Zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe  w wysokości 2000zł. 

Jeszcze tego samego dnia, wieczorem,  funkcjonariusze wkroczyli do domu jednorodzinnego znajdującego się w jednej z podkrakowskich miejscowości.  W pomieszczeniach gospodarczych odkryli  profesjonalnie przygotowaną plantację konopi, wyposażoną w wentylatory, zraszacze, oraz lampy. Znajdowało się tam również 197 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu, a także 140 gramów marihuany. Policjanci na miejscu zatrzymali 29-latka, który następnie usłyszał zarzuty uprawy, posiadania i przygotowywania do wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym oraz zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 6000zł. Jemu również grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Loading Video...