Tydzień Seniora za nami

Tydzień Seniora za nami

Piątkowa gala w auli Urzędu Wojewódzkiego zakończyła Tarnowski Tydzień Seniora. W jego programie najstarsi mieszkańcy miasta mogli znaleźć ponad 30 propozycji zajęć i warsztatów w tym zumbę, tai chi, tańce, zajęcia artystyczne, warsztaty o nowoczesnych technologiach, e-zdrowiu, spotkania w organizacjach działających na rzecz seniorów oraz bezpłatne badania i porady zdrowotne.

Zamysłem organizatorów przedsięwzięcia - Międzyosiedlowych Centr Aktywności Senioralnej, Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego i Urzędem Miasta Tarnowa było przekonanie seniorów, że jesień życia można i trzeba spędzać aktywnie, a zamknięcie się w czterech ścianach jest najgorszą z możliwych opcji. Przez 7 dni ostatnich dni, po otrzymaniu symbolicznego klucza do szczęścia, seniorzy władali miastem. Mamy nadzieję, że nie jeden z nich znalazł własną drogę do spełnienia. W piątek odbyła się gala podsumowująca cały tydzień.

W gali wzięli  udział również tarnowscy policjanci, którzy przygotowali dla naszych bohaterów stoisko profilaktyczne, gdzie każdy chętny mógł zaopatrzyć się w elementy odblaskowe i materiały z radami na temat bezpieczeństwa osób starszych w codziennym życiu.