Tylmanowa. Przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do kontroli i potrącił policjantkę

Tylmanowa. Przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do kontroli i potrącił policjantkę

Kierujący samochodem dostawczym mieszkaniec Nowego Sącza nie zatrzymał się do kontroli drogowej, uciekał i potrącił policjantkę.

Do zdarzenia doszło 5 stycznia 2018 roku po godzinie 16:00 w Tylmanowej. Kierujący samochodem marki Ford Transit 27 letni mieszkaniec Nowego Sącza przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 67 km/h. Widząc sygnał do zatrzymania wydany przez policjantkę, kierujący zwolnił po czym gwałtownie przyśpieszył i odjechał. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za uciekającym samochodem i po krótkim pościgu zatrzymali uciekiniera. Kiedy policjantka podbiegła do pojazdu i otworzyła drzwi, 27 latek próbował jeszcze uciekać, cofnął uderzając drzwiami stojącą funkcjonariuszkę, która przewróciła się a wyniku uderzenia doznała złamania kostki.

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy, które starosta nowotarski decyzją administracyjną zatrzyma na okres 3 miesięcy. Ponadto mieszkaniec Nowego Sącza odpowie za spowodowanie wypadku drogowego za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.