W skrytce samochodowej przewoził 3000 paczek papierosów bez akcyzy

W skrytce samochodowej przewoził 3000 paczek papierosów bez akcyzy

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali 39-letniego handlarza nielegalnymi papierosami. W skrytkach samochodu miał ponad 3 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Małopolscy policjanci   systematycznie  zwalczają nielegalny proceder handlu wyrobami tytoniowymi bez akcyzy. Podczas kolejnych policyjnych realizacji likwidowane są m.in. pokątne fabryki papierosów, ujawniane lewe składy suszu, zatrzymywani przemytnicy i handlarze nielegalnych papierosów. Tym samym, na tzw. czarny rynek nie trafia kolejna partia towaru, niewiadomego pochodzenia i składu ,który może stanowić zagrożenie zdrowia kupujących.

Od pewnego  czasu małopolscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą namierzali źródło pochodzenia  papierosów bez polskich znaków akcyzy, które zaczęły pojawiać się w dużych ilościach na placach targowych. Funkcjonariusze ustalili, że 19 listopada br. z Tomaszowa Lubelskiego do Krakowa ma trafić kolejny transport nielegalnych wyrobów tytoniowych . W tym dniu przy wjeżdzie do Krakowa na terenie Nowej Huty został zatrzymany przez funkcjonariuszy chrysler kierowany przez 39-letniego mężczyznę z województwa lubelskiego. 

Pomimo że, na pierwszy rzut oka  w samochodzie  nigdzie nie było widać aby meżczyzna przewoził duze ilości  papierosów, policjanci rozpoczęli sprawdzanie skrytek konstrukcyjnych, zastosowanych w tym typie auta przez producenta. Okazało się, że w tych podłogowych schowkach  jest … 3 tys. paczek papierosów bez akcyzy. Sprawca został zatrzymany za posiadanie przedmiotów bez polskich znaków akcyzy ( art. 65 § 1 KKS ) za co grozi mu kara grzywny lub  kara pozbawienia wolności do lat 3. Szacuje się, że Skarb Państwa został narażony na  straty w wysokości ponad 65 tys. złotych. Na poczet przyszłych kar został zabezpieczony samochód wart 60 tys. złotych.

Loading Video...