W trosce o bezpieczeństwo podczas wakacji – policjant z Zabierzowa spotkał się z najmłodszymi

W trosce o bezpieczeństwo podczas wakacji – policjant z Zabierzowa spotkał się z najmłodszymi

W ramach promowania akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, zainicjowanej przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci z powiatu krakowskiego zajmujący się profilaktyką, prowadzą cykl spotkań z dziećmi w różnych grupach wiekowych. Na prelekcjach przekazują wiele cennych informacji i porad dotyczących bezpieczeństwa podczas spędzania wypoczynku letniego.

Tym razem, wczoraj (17 lipca br.), dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zabierzowie, odwiedził dzieci przebywające na półkolonii sportowej w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” w Piekarach. W prelekcji udział wzięło 33 dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Dowiedziały się one od dzielnicowego jak bezpiecznie wypoczywać w trakcie wakacji i jak unikać niebezpieczeństw, które mogą na nie czyhać na drogach, w górach i innych miejscach przeznaczonych do spędzania czasu wolnego. Szczególną uwagę jednak policjant poświęcił opowiadając o bezpieczeństwu nad wodą, o tym, jak rozważnie i odpowiedzialnie zachować się na akwenach wodnych, na co uważać i czego się wystrzegać. Uświadomił najmłodszych, że woda oprócz radości i zabawy, niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw takich jak skoki do wody w nieznanym miejscu czy pływanie w miejscach niedozwolonych.

Mundurowy przypomniał także o zasadach funkcjonowania numerów alarmowych, w tym również co trzeba zrobić, gdy ktoś potrzebuje pomocy.