Wadowice. Spotkania zrealizowane w ramach działań informacyjno-edukacyjnych pod nazwą „Bezpieczny Senior”

Wadowice.  Spotkania zrealizowane w ramach działań informacyjno-edukacyjnych pod nazwą „Bezpieczny Senior”

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Wadowicach zorganizowali dwa spotkania w ramach działań informacyjno-edukacyjnych pn. „Bezpieczny Senior”.

W listopadzie br. asp. szt. Zbigniew Przybek oraz  asp.  Seweryn Walus - dzielnicowy w gminie Spytkowice, uczestniczyli w spotkaniu Związku Emerytów i Rencistów, które zostało zorganizowane w miejscowym Domu Kultury w Spytkowicach.

Z kolei 6 grudnia br. w budynku gminy w Brzeźnicy odbyło się spotkanie Klubu Seniora, w którym także brał udział dzielnicowy tamtejszego rejonu, st. asp. Sebastian Turaczyk.

Policjanci realizując działania pn. „Bezpieczny Senior” przedstawili zagrożenia na jakie narażeni są seniorzy. Omówili metody działania oszustów, przede wszystkim oszustw metodą „na wnuczka”, „policjanta”, „prokuratora” i inne. Zwrócili również uwagę na przestępstwa związane z cyberprzestępczością, a w szczególności bezpieczeństwem  tzw. „wirtualnego pieniądza”, bankowości internetowej czy oszustw internetowych. Funkcjonariusze przypomnieli wybrane przepisy dotyczące pieszych uczestników ruchu drogowego oraz kierujących pojazdami.

 

W spotkaniach łącznie uczestniczyło około 30 osób.