Wieliczka. Sprawca rozboju w rękach Policji

Wieliczka. Sprawca rozboju w rękach Policji

5 października, mieszkaniec Skawiny telefonicznie powiadomił dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce o rozboju dokonanym na jego osobie w wyniku, którego utracił samochód. Według zeznań pokrzywdzonego do zdarzenia miało dojść na ul. Borkowskiej w Krakowie. Gdy zgłaszający  stał przed światłami,  do jego auta wtargnął nieznany mu mężczyzna, który grożąc  niebezpiecznym narzędziem  zmusił go do zmiany trasy. Napastnik wraz z pokrzywdzonym pojechali  w rejon drogi szutrowej znajdującej się w pobliżu autostrady. Tam sprawca przy użyciu gazu obezwładniającego  obezwładnił kierowcę i zabrał mu dokumenty, pieniądze i telefon komórkowy wartości około 800 zł. Następnie  zażądał aby pojechali do Wieliczki. Tutaj pokrzywdzony wykorzystując nieuwagę napastnika uciekł z pojazdu.

W toku prowadzonych w tej sprawie czynności, 9 października br. zatrzymano 20-letniego mieszkańca Krakowa podejrzewanego o dokonanie rozboju. Odzyskano także  utracony pojazd. Ponadto funkcjonariusze zajmujący się sprawą ustalili, że rozbój to nie jedyne przewinienie zatrzymanego mężczyzny. 20-latek utrzymywał również kontakty seksualne z osobą małoletnią poniżej 15 roku życia. Sprawca usłyszał m.in. zarzuty rozboju oraz obcowania płciowego z małoletnią poniżej 15 roku życia. ( art.200 par.1 KK ) za co grozi kara od 2 do 12 lat.11 października,Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował wobec podejrzanego  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Funkcjonariusze realizujący czynności w związku z prowadzonym postępowaniem  10 października zatrzymali jeszcze jednego mężczyznę podejrzewanego o sprzedaż skradzionego podczas rozboju telefonu komórkowego. W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania 19-latka funkcjonariusze ujawnili także środki odurzające.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce. Sprawa ma charakter rozwojowy.