Włamywał się do pojazdów i mieszkań. Odpowie za 52 przestępstwa

Włamywał się do pojazdów i mieszkań. Odpowie za 52 przestępstwa

Doskonałe rozpoznanie środowiska przestępczego funkcjonariuszy z Komisariatu VI Policji w Krakowie, a także duże zaangażowanie  w podejmowaniu działań, skutkują kolejnymi sukcesami odnoszonymi na polu walki z amatorami cudzych rzeczy.

Kilkumiesięczne zintensyfikowane czynności kryminalnych oraz śledczych doprowadziły do zatrzymania 41-letniego mieszkańca powiatu wielickiego, a następnie przedstawienia mu 52 zarzutów popełnienia przestępstw przeciwko mieniu, za które to czyny odpowie w warunkach recydywy.

Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa w sierpniu 2017 r. w wyniku ustaleń operacyjnych. Był typowany do kilkunastu włamań zarówno do pojazdów, jak i budynków mieszkalnych oraz gospodarczych, a także lokali usługowych. Rabował, co cenniejsze rzeczy znajdujące się w zasięgu jego wzroku. W szerokim wachlarzu jego zainteresowań były portfele z zawartością dokumentów i pieniędzy, telefony komórkowe, nawigacje GPS. Wśród większych  zdobyczy 41-latka był jeszcze skuter oraz elektronarzędzia skradzione ze składzików. Sprawca został tymczasowo aresztowany, a  policjanci z „Szóstki” gromadzili materiał dowodowy. W tym celu m.in. przeprowadzili wizję lokalną, szereg wywiadów posesyjnych oraz ustalali kolejnych pokrzywdzonych w sprawie. Według wiedzy zdobytej przez śledczych, sprawca przez rok grasował po Krakowie oraz powiecie wielickim. Przeprowadzone czynności procesowe pozwoliły na skierowanie przeciwko podejrzanemu kilka dni temu do sądu aktu oskarżenia, zawierającego 52 zarzuty. Mężczyzna odpowie za kradzieże, włamania, a także uszkodzenie mienia.

Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.