Wpadł samochodem do rowu, bo miał blisko 3 promile. 24-latek ma już sądowy zakaz kierowania pojazdami

Wpadł samochodem do rowu, bo miał blisko 3 promile. 24-latek ma już sądowy zakaz kierowania pojazdami

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach dzięki zatrzymali kierowcę, podejrzanego o trzy przestępstwa drogowe. 24 – latek w chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 3 promile  alkoholu, a także posiadał już cofnięte uprawnienia do kierowania oraz sądownie orzeczony zakaz kierowania.

Do zdarzenia doszło dzisiejszej nocy (2/3.10.2019) w Bulowicach gm. Kęty. Tuż przed północą dyżurny kęckiego komisariatu Policji otrzymał zgłoszenie  o samochodzie marki Opel znajdującym się w rowie przy ulicy Dębina. Na miejsce natychmiast udał się jeden z patroli. Mundurowi szybko zlokalizowali pojazd, obok którego znajdował się jego właściciel. Badanie stanu trzeźwości 24 – latka wykazało 2,89 promila alkoholu, a ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania oraz sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności,  podobnie za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień. Natomiast  za złamanie sądowego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.