Wyłudzali pożyczki na sfałszowane zaświadczenie o zarobkach

Wyłudzali pożyczki na sfałszowane zaświadczenie o zarobkach

Bocheńscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o fałszowanie dokumentów oraz wyłudzenie pożyczek na terenie Bochni o łącznej kwocie blisko 6 tysięcy złotych.  W podobny sposób oszuści próbowali  podpisać umowy z operatorem telefonii komórkowej i uzyskać w ten sposób atrakcyjne aparaty telefoniczne, jednak skutecznie działanie policjantów pokrzyżowało im szyki.

Pięciu mieszkańców Bochni, w wieku od 29 do 50 lat postanowiło razem, cudzym kosztem podnieść swój standard życia. W tym celu, posługując się podrobionymi pieczęciami wystawili sobie zaświadczenia o zarobkach w firmach,  w których nigdy nie pracowali lub, które nigdy nie istniały.

Sfałszowane zaświadczenia mężczyźni przedłożyli w kilku bocheńskich firmach, uzyskując w ten sposób pożyczki w łącznej kwocie 5800 złotych. Dwóch oszustów, pojawiło się również w jednym z salonów operatora telefonii komórkowej, gdzie ponownie, za pomocą sfałszowanych zaświadczeń usiłowali podpisać umowę na usługi telekomunikacyjne oraz na zakup aparatu telefonicznego w bardzo atrakcyjnej cenie. W tym przypadku jednak nie udało im się sfinalizować transakcji ze względu na skuteczne działanie policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bochni. 

Na podstawie materiałów zebranych przez policjantów Prokuratura Rejonowa w Bochni wszczęła w sprawie fałszowania dokumentów, wyłudzenia kredytów oraz pozostałych oszustw śledztwo.

Na chwilę obecną zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty i wkrótce staną przed sądem, który zdecyduje o wymiarze kary dla całej piątki oszustów.

Sprawa jest rozwojowa i mężczyznom będą stawiane kolejne zarzuty z uwagi na to, że ustalono kolejne osoby pokrzywdzone w tej sprawie.”