Wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, miła dwie sztuki broni oraz amunicję różnego rodzaju bez zezwolenia

Wyprzedzał w miejscu niedozwolonym, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, miła dwie sztuki broni oraz amunicję różnego rodzaju bez zezwolenia

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jabłonce po pościgu zatrzymali 51-letniego kierującego volkswagenem.  Jak się okazało, mężczyzna  nie posiadał uprawnień do kierowania  pojazdami, posiadał natomiast bez wymaganego zezwolenia dwie sztuki broni palnej długiej i dużą ilość amunicji. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

9 marca br. około godziny 13.00  policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce patrolując ulicę Magurską w Jabłonce zauważyli, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen Passat wykonał manewr wyprzedzania pomimo, że w tym miejscu jest ustawiony znak B-25 „zakaz wyprzedzania”. W związku z popełnionym wykroczeniem funkcjonariusze wydali sygnał do zatrzymania pojazdu. Kierujący nie zareagował na sygnały wydawane przez mundurowych, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg za uciekinierem ulicami Jabłonki. Szybko jednak wyprowadził się w pole, kiedy zjechał z drogi asfaltowej na drogę polną, a następnie na łąkę i nie miał już możliwości do kontynuowania jazdy. Kierującym okazał się 51–letni mieszkaniec Jabłonki. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna  nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.  To jednak nie był jedyny powód, dla którego  uciekał przed policją. Na tylnej kanapie w samochodzie funkcjonariusze ujawnili broń myśliwską długą z lunetą, a w kieszeni bluzy znaleźli magazynek z amunicją. W toku dalszych czynności prowadzonych przez policjantów okazało się, że 51-latek posiadał bez zezwolenia dwie sztuki broni palnej długiej oraz 1068 sztuk amunicji różnego rodzaju. Mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Po przedstawieniu zarzutów wobec zatrzymanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego na drodze publicznej, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami (art. 180a kk) oraz za posiadanie broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia ( art.263&2 kk) grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.