Zachęcamy do skorzystania z aplikacji " Kwarantanna domowa" przez osoby objęte kwarantanną.

Zachęcamy do skorzystania z aplikacji " Kwarantanna domowa" przez osoby objęte kwarantanną.

Małopolscy policjanci każdego dnia wspierając służby sanitarne sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną rzeczywiście przebywają we wskazanym miejscu oraz nie potrzebują pomocy. Takiej kontroli dokonują zawsze policjanci umundurowani. Z każdym dniem ilość osób do sprawdzenia przez policjantów przybywa. Wczoraj (25 marca) skontrolowaliśmy w Małopolsce ponad 12 000 osób. Dzisiaj na terenie całego garnizonu małopolskiego planujemy odwiedzić około 15 000 osób objętych kwarantanną. To bardzo dużo adresów dlatego pomagają nam też żołnierze oraz … internetowa aplikacja.

Osoby objęte kwarantanną mogą skorzystać z bezpłatnej aplikacji „Kwarantanna domowa”. Osoby objęte nadzorem przez tą aplikację nie są już kontrolowane przez policjantów (choć taka sytuacja może się czasem zdarzyć). To powoduje, to że policjantów możemy skierować do innych zadań. Dzięki aplikacji osoba w kwarantannie może zatem ograniczyć wizyty policjantów pod swoim adresem. Mitem jest, że korzystanie z aplikacji wydłuża okres kwarantanny (regulamin mówi o 14-dniowej ważności aplikacji, więc jeśli ktoś zainstaluje ją w połowie kwarantanny to obawia się że przedłuża swą izolację, ale tak nie jest).

Zachęcamy do ściągnięcia tej darmowej i bezpiecznej aplikacji w sklepach Google Play oraz App Store. Dzięki niej osoba w kwarantannie ma szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Można też korzystać ze specjalnej infolinii. Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze, a także szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.

Z każdym dniem osób korzystających z aplikacji jest coraz więcej, co zdecydowanie ogranicza listę osób do sprawdzenia przez policjantów. Dziś w Małopolsce z aplikacji korzysta ponad 1700 osób. W razie jakichkolwiek problemów technicznych osoby korzystające z aplikacji mogą zadzwonić na przygotowaną dla nich specjalną infolinię - 22 165 57 44. Więcej informacji na www.gov.pl/kwarantannadomowa Bądźmy odpowiedzialni.

Warto sobie pomagać w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z Google Play lub App Store.