Zakopane. 500 sztuk podrobionych perfum zarekwirowali zakopiańscy kryminalni.

Zakopane. 500 sztuk podrobionych perfum zarekwirowali zakopiańscy kryminalni.
Podrobione perfumy znanych światowych firm oferował turystom na Krupówkach 45-letni mieszkaniec Ostrołęki. Policjanci zarekwirowali 500 sztuk tego asortymentu o wartości około 10 tysięcy złotych. Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów ustawy prawo własności przemysłowej, które zabraniają wprowadzania do obrotu wyrobów z podrobionym znakiem towarowym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Od pewnego czasu do zakopiańskich policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą napływały informacje o handlu perfumami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Kryminalni ustalili, iż w rejonie sklepu Rossman na ul. Krupówki znajduje się mężczyzna, który na zaimprowizowanym stoisku sprzedaje pudełka z zawartością flakonów perfum z zastrzeżonymi znakami towarowymi min. Hugo Boss, Kenzo, Lacoste, Calvin Klein itp. Chwila obserwacji potwierdziła przypuszczenia kryminalnych. Mężczyzna oferował te produkty przypadkowym przechodniom zachwalając ich, jakość. Po chwili został zatrzymany. Policjanci zarekwirowali u 45-latka z Ostrołęki 500 sztuk opakowań z podrobionymi perfumami, których część znajdowała się ukryta w samochodzie zaparkowanym na jednym z osiedli. Mężczyzna został już przesłuchany. Przyznał się do handlu „lewymi” perfumami.
Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów ustawy prawo własności przemysłowej, które zabraniają wprowadzania do obrotu wyrobów z podrobionym znakiem towarowym. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.