Zakopane. „Światowy Dzień Śniegu” i "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku"

Małopolscy policjanci uczestniczyli w imprezie „Światowy Dzień Śniegu”

21 stycznia 2018 roku już kolejny raz małopolscy policjanci uczestniczyli w imprezie „Światowy Dzień Śniegu”. WORLD SNOW DAY, czyli Światowy Dzień Śniegu, jest częścią Kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zatytułowanej "Bring Children to the Snow", mającej na celu promowanie nie tylko zabawy na śniegu, ale również edukacji związanej ze śniegiem.

Policjanci pełniący służbę w patrolach narciarskich i policjanci „profilaktycy” promowali zasady bezpiecznego wypoczynku oraz uprawiania sportów zimowych, a także przypominali o obowiązującym na zorganizowanych terenach narciarskich Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (Dekalog FIS). Funkcjonariusze promowali akcję informacyjno – edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, (pod patronatem MSWiA), której celem jest budowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, a także poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszaniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Podczas prowadzonych rozmów z dziećmi policjanci informowali o konkursie  - ,,Stok nie jest dla bałwanów”, organizowanym przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN oraz Fundację PZU.