Zarzuty oraz tymczasowy areszt za groźby karalne, zakłócanie mszy oraz znieważenia policjantów

Zarzuty oraz tymczasowy areszt za  groźby karalne , znieważanie funkcjonariusza publicznego oraz za zakłócanie mszy

Na trzy miesiące do aresztu tymczasowego trafił mężczyzna podejrzany o złośliwe zakłócanie  obrządków religijnych w jednym z dąbrowskich kościołów, a także za kierowanie gróźb karalnych oraz znieważenie funkcjonariuszy, do których doszło na terenie powiatu dąbrowskiego oraz w środkach masowego komunikowania. Przedstawienie mu zarzutów było możliwe dzięki wnikliwej pracy dąbrowskich policjantów.

We wtorek 19 maja br. doszło do zatrzymania 42-letniego mieszkańca Dąbrowy Tarnowskiej, który dopuścił się kilku przestępstw przez okres 2 miesięcy. Dąbrowianin 19 maja br. na terenie Sądu Rejonowego w Dąbrowie Tarnowskiej kierował groźby pozbawienia życia wobec jednego z pracowników oraz członków jego najbliższej rodziny. Co więcej, zatrzymany 42-latek kilka dni wcześniej dopuścił się innych czynów polegających na zakłócaniu obrządków religijnych na terenie kościoła rzymskokatolickiego pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej oraz plebanii (pisaliśmy o tym:http://dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl/pl/komunikaty/oswiadczenie-w-sprawie-informacji-podanej-w-ogloszeniach-parafii-dabrowa-tarnowska-z-dnia.

Ponadto w dniu zatrzymania dopuścił się znieważenia funkcjonariusza publicznego z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Podobne znieważenie miało miejsce 23 marca br. w środkach masowego komunikowania. Na portalu społecznościowym mężczyzna umieścił zapis nagrania wraz z komentarzem o treściach wulgarnych i obelżywych, a dotyczących czynności służbowych podejmowanych przez policjanta.

 21 maja br.  Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej na wniosek Prokuratury Rejonowej zainicjowany wnioskiem Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej  wobec 42-latka  zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na  trzy miesiące.