Zatrzymano mężczyznę, który zaatakował pracownika biura partii politycznej

Zatrzymano mężczyznę, który zaatakował pracownika biura partii politycznej

9 stycznia 2018 roku Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie została powiadomiona o napaści na pracownika Biura  Zarządu Okręgowego PiS na ul. 3-go Maja w Chrzanowie. Jak wynikało z zawiadomienia, tego dnia,  około godz. 13:50  do lokalu  wszedł mężczyzna, którzy po wymianie kilku zdań z pracownkiem biura nagle uderzył go kilkukrotnie ręką,  wykrzyczał również pod jego adresem groźby pozbawienia życia, po  czym oddalił się.  

Policjanci przeprowadzili w tej sprawie szereg czynności zmierzając do ustalenia tożsamości napastnika. Policyjny rysownik sporządził portret pamięciowy sprawcy w oparciu o relację poszkodowanego. Kryminalni z chrzanowskiej komendy uzyskali  zapis z okolicznego monitoringu, na którym zarejestrowany został poszukiwany mężczyzna. Komunikat z portretem pamięciowym, rysopisem i wizerunkiem z monitoringu  został  opublikowany w mediach  z apelem o pomoc osób, które mogłyby wskazać tożsamość poszukiwanego bądź miejsce jego przebywania. Równocześnie policyjni detektywi prowadzili szereg czynności operacyjnych w tej sprawie, m.in. okazując w trakcie szeregu rozpytań wizerunek poszukiwanego.

W efekcie tych działań, dzisiaj po północy do Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zgłosił się 58-letni mężczyzna,  podając, iż to on uczestniczył w przedmiotowym zdarzeniu. Został zatrzymany i po przeprowadzeniu wymaganych procedur (m.in. badanie lekarskie) osadzony w pomieszczaniach dla zatrzymanych. Po przygotowaniu dokumentacji i zebraniu niezbędnego materiału dowodowego został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie.

W prokuraturze usłyszał zarzut stosowania przemocy w postaci wielokrotnego uderzenia pięścią w twarz, tułów, plecy, odepchnięcia powodującego upadek pracownika biura, a nadto kierowania gróźb pozbawienia życia wobec niego oraz grupy osób z uwagi na ich przynależność polityczną tj. o przestępstwo z art. 119 § 1 kk. Za ten czyn grozi  kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.  Po przesłuchaniu prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środków zapobiegawczych w postaci: dozoru policji, zakazu zbliżenia się do pokrzywdzonego oraz biura poselskiego, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu  (źródło: http://www.krakow.po.gov.pl/2018-01-11-zdarzenie-w-biurze-poselskim.html).