Zatrzymany 34-letni sprawca napadu rabunkowego na sklep ogólnospożywczy w Krakowie

Zatrzymany 34-letni sprawca napadu rabunkowego na sklep ogólnospożywczy w Krakowie

18 lutego br. w godzinach wieczornych,  w jednym ze śródmiejskich sklepów ogólnospożywczych doszło do napadu rabunkowego. Około godz.19, jeden z klientów podszedł do ekspedientki  aby kupić paczkę gum do żucia. Po zapłaceniu i zabraniu  towaru, mężczyzna  opuścił sklep, po czym ponownie do niego wszedł od razu kierując się w stronę kasjerki, którą zapytał  o cenę najtańszego alkoholu. Kobieta, w celu sprawdzenia etykiet, na moment się odwróciła. Gdy chciała udzielić odpowiedzi, sprawca rozpylił w jej kierunku gaz ,równocześnie sięgając przez ladę aby wyciągnąć z kasy gotówkę. Zaatakowana kobieta zaczęła głośno wzywać pomocy. Jej wołanie usłyszał  inny klient, który w tym czasie robił w sklepie zakupy. Mężczyzna błyskawicznie podbiegł  do napastnika, obezwładnił go . Następnie sprawca trafił w ręce policjantów, którzy zostali wezwani na miejsce.

Śledczy przedstawili  34-latkowi zarzut usiłowania rozboju ( art.280 KK )  Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu.  Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

Sąd Rejonowy dla Krakowa -Śródmieścia zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Na słowa uznania zasługuje wzorowa postawa obywatelska klienta sklepu, dzięki któremu udało się zatrzymać sprawę rozboju.

Loading Video...