Zatrzymany za rozbój - był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zatrzymany za rozbój - był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Wadowicach zatrzymali 39-latka podejrzanego o rozbój, do którego doszło kilka  dni wcześniej na terenie miasta.  Mężczyzna był ponadto poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 lat.

9 marca br. policjanci odebrali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednej z placówek handlowych na terenie Wadowic. Sprawca wszedł do sklepu, w którym  obsługiwał starszy mężczyzna, uderzając go pięścią w głowę doprowadził go do stanu bezbronności, po czym ukradł z kasy sklepowej 400 złotych. Na szczęście, obrażenia głowy pokrzywdzonego nie były poważne. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, którzy przeanalizowali wszystkie zdobyte informacje i ustalili tożsamość sprawcy. Wytypowany mężczyzna był dobrze znany Policji, gdyż w przeszłości był wielokrotnie karany za różnego rodzaju przestępstwa. Tymczasem, przed jego planowanym zatrzymaniem, w wadowickiej komendzie, zostało zgłoszone 19 marca zaginięcie tego właśnie mężczyzny przez członków jego rodziny. Bliscy obawiali się  o jego życie i zdrowie spowodowane myślami samobójczymi. Policjanci ustalili, że mężczyzna przebywa w jednym z domów w Choczni i jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Informacje odnośnie myśli samobójczych okazały się nieprawdziwe a wynikały one ze stanu nietrzeźwości 39-latka.

Wadowiczanin usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Za to przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Wadowicach zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.