Złodzieje wpadli bo … zabrakło im paliwa

Złodzieje wpadli bo … zabrakło im paliwa

7 maja na środku jednego ze skrzyżowań w Zagórzu (powiat chrzanowski) zatrzymał się Fiat Seicento. Nie jest to typowe miejsce do parkowania, więc przypadkowy świadek powiadomił dyżurnego Komisariatu Policji w Alwerni.

Przybyły na miejsce patrol zastał dwóch mężczyzn, który korzystali z tego samochodu:  24-latka z Wygiełzowa i 20-latka z Chrzanowa. Oświadczyli, że zatrzymali się tak niefortunnie bo brakło im paliwa. Policjanci zauważyli w samochodzie pocięte na kawałki miedziane kable. Mężczyźni nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć ich pochodzenia i zostali zatrzymani. Okazało się, że kable pochodzą z kradzieży dokonanych na terenie Chrzanowa głównie z domów w budowie. Sprawcy w swoim przestępczym procederze skupili się na obiektach usytuowanych przy ul. Borówkowej, zabierali to, co nadawało się do sprzedaży na złomie. Okradli tam cztery domy, do jednego z nich próbowali się włamać niszcząc roletę antywłamaniową.
Zatrzymani usłyszeli zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży poprzez włamanie. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.