Zmuszał Policjantów do zaniechania czynności, jak to nie poskutkowało oskarżył ich o kradzież

Zmuszał Policjantów do zaniechania czynności, jak to nie poskutkowało oskarżył ich o kradzież

26.03.2014 przy ul. Giedroycia w Krakowie 35 letni mieszkaniec Wadowic wszedł na teren budowy i nie chciał jej opuścić pomimo kilkukrotnych wezwań kierownika budowy do opuszczenia terenu. W związku takim zachowaniem na miejsce wezwano patrol policji.

Policjanci z uwagi na zachowanie a także  stan nietrzeźwości mężczyzny (ponad 1,5 promila) postanowili odwieść go do izby wytrzeźwień.  W czasie transportu zachowywał się agresywnie, miał lekceważący stosunek do Policjantów, próbował nawet oddać mocz w radiowozie, a przy tym  nie stosował się do poleceń zachowania spokoju. Mężczyzna również straszył policjantów, że ich pozwalania…… co w takich sytuacjach pojawia się coraz częśćiej. W momencie, gdy krzyki, skargi i straszenie nie zmusiły Policjantów do odstąpienia od czynności służbowych  oskarżył Policjantów o kradzież kilkudziesięciu tysięcy złotych, w efekcie czego zamiast do izby wytrzeźwień trafił do komisariatu Policji.  

W związku z oskarżeniem o kradzież rozpoczęto czynności wyjaśniające. Przeszukano radiowóz i podejrzewanych policjantów oraz miejsca gdzie policjanci zatrzymywali się z mężczyzną, aby mógł on załatwić potrzebę fizjologiczną, przesłuchano załogę radiowozu oraz innych świadków. Czynności te nie potwierdziły zarzutów kradzieży.

Mężczyzna usłyszał zarzut naruszenia miru domowego i zmuszania policjantów do odstąpienia od czynności służbowych.