Dzień Kobiet w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Dzień Kobiet w Komendzie  Wojewódzkiej Policji w Krakowie

6 marca br. w sali konferencyjnej im. insp. Marka Woźniczki z inicjatywy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. dra Krzysztofa Pobuty, Przewodniczącego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego Grzegorza Gubały oraz Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy  KWP w Krakowie już po raz kolejny zorganizowano uroczyste spotkanie z okazji „Dnia Kobiet”.

Gospodarz spotkania, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie przywitał wszystkie panie i złożył życzenia z okazji ich święta. W swoim wystąpieniu podziękował paniom za uśmiech, serdeczność, wdzięk  i fachowość, z którą spotyka się każdego dnia w trakcie ich służby i pracy. Podkreślił, że nie wyobraża sobie sprawnego działania Policji bez udziału kobiet. Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. małopolskiego życzył paniom pomyślności, radości i szczęścia w służbie i pracy, a także w życiu osobistym.

Po oficjalnej części na wszystkich uczestników spotkania czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Dla wszystkich pań zagrał zespół  „Krak Trio” prezentując przeboje muzyki filmowej oraz znane i lubiane melodie. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie tworząc atmosferę tajemniczości zapowiedział przybycie gościa specjalnego – jedynej i niepowtarzalnej w swoim rodzaju kobiety. W towarzystwie maskotki małopolskiej Policji, Inspektora Wawelka do sali konferencyjnej weszła piękna policjantka smoczyca – towarzyszka Inspektora Wawelka. Pomysłodawczyni i zarazem twórca maskotki, przewodnicząca Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów przy KWP w Krakowie Kinga Leszkiewicz w kilku zdaniach opisała zgromadzonym cel i genezę powstania pierwszej w Polsce maskotki policjantki. Zapowiedziała, że niebawem ogłosi konkurs na imię dla pluszowej pani policjant.

Organizatorzy spotkania nie zapomnieli także o uciechach dla ciała. Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KWP w  Krakowie przeprowadził loterię fantową dla wszystkich pań. Posiadaczkom  szczęśliwych losów przekazano podwójne zaproszenia na koncerty, spektakle, operę i wystawy do Nowohuckiego Centrum Kultury, Opery Krakowskiej, Teatru Bagatela, Teatru Ludowego oraz Krakowskiego Teatru Variete.

Przy stoiskach firm kosmetycznych, które w tym dniu również gościły w sali im. insp. Marka Woźniczki  można było skorzystać  z fachowych porad specjalistek od urody.

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik przekazał paniom z okazji ich święta wspaniały i słodki tort z najlepszymi życzeniami. Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. małopolskiego ufundował kolorowe i smaczne włoskie desery, a do nich aromatyczną kawę. Ogromne podziękowania za organizację i pomoc w stworzeniu wyjątkowej atmosfery tego dnia dla uczniów klasy policyjno – wojskowej Technikum Komunikacyjnego nr 25 w Krakowie.

Dzień Kobiet w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozpoczął się  już 5 marca br. od warsztatów florystycznych. Tego dnia, w jednej z sal konferencyjnych KWP w Krakowie odbyły się warsztaty  układania kompozycji roślinnych, zorganizowane przez  Zarząd Terenowy NSZZ Pracowników Policji.  W warsztatach prowadzonych przez byłą pracownicę komendy wzięło udział  kilkadziesiąt uczestniczek. Przez kilka godzin, w bardzo miłej atmosferze panie  mogły  zgłębiać  zasady układania kompozycji kwiatowych w szkle oraz już w praktyce przygotować własne dekoracje, które dostawały  jako pamiątkę  po warsztatach. Po tym spotkaniu, atmosfera w  pokojach służbowych została znacząco ocieplona własnoręcznie wykonanymi  „ogrodami ” w szkle.

Tekst: www.nszzp-malopolska.pl

Zdjęcia: KWP Kraków