I Mistrzostwa Biegów Przeszkodowych Tuchów 2019

I Mistrzostwa Biegów Przeszkodowych Tuchów 2019

Ostatnia sobota upłynęła pod znakiem sportu i zdrowej rywalizacji, a to za sprawą I Mistrzostw Biegów Przeszkodowych o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, które odbyły się na obiekcie MOSiR w Tuchowie.

o pierwsze w Polsce tego typu zawody służb mundurowych, zorganizowane przez tarnowską policję i Nienależne Samorządne Związki Zawodowe działające przy KMP w Tarnowie, których ambasadorem i głównym sędzią został Jacek Brzeziński – tarnowianin, uczestnik Mistrzostw Świata i Europy w biegach przeszkodowych, w tym Runmageddonu.

Na starcie mistrzostw stanęło 90 osiłków z całej Małopolski, reprezentujących policję, straż miejską, straż pożarną i służbę więzienną. Większość z nich to mężczyźni ale nie zabrakło także silnych pań. W zawodach wystartował też szef tarnowskich policjantów.

Każdy z zawodników musiał pokonać tor naszpikowany przeszkodami rodem z Runmageddonu tj. pionowa ścianka, bieg z obciążeniem, przewracanie opon, lina czy zasieki. O wygranej decydował oczywiście czas.

Jednak nim rywalizacja rozgorzała na dobre, uczestnicy biegu wzięli udział w rozgrzewce, którą poprowadziła Małgorzata Wzorek- biegaczka i sportsmenka, ćwicząca przed startem z uczestnikami najważniejszych biegów ekstremalnych w naszym kraju.

Mistrzostwa składały się w dwóch rund. Po etapie kwalifikacyjnym, do fazy finałowej przeszło dziesięciu zawodników z najlepszymi czasami. Cała dziesiątka dała z siebie wszystko, pokazując prawdziwego ducha walki. Ale najlepszym zawodnikiem I Mistrzostw Biegów Przeszkodowych w Tuchowie, z rewelacyjnym czasem jedna minuta i jedna sekunda okazał się Kamil reprezentujący Komendę Wojewódzka Policji w Krakowie. Minimalnie gorszy czas i drugie miejsce wywalczył Piotr Halastra – strażak Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, miejsce trzecie – jego kolega z PSP w Tarnowie – Dawid Siwek. Cała trójka odebrała medale i puchary z rąk Pani Burmistrz Tuchowa, Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, przewodniczącego tuchowskiej Rady Miasta i dyrektora MOSiR w Tuchowie.

Najlepiej z naszych poszło Wiktorowi Zagórskiemu z komisariatu w Tuchowie (piąte miejsce) oraz Piotrkowi Solarzowi z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, który uplasował się pozycję niżej.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych, dla których również przygotowano mini tor przeszkód. Dzieci startowały w trzech kategoriach wiekowych : przedszkolaki, uczniowie klas I-III i IV-VI. Wszyscy mali sportowcy nagrodzeni zostali medalami i pysznymi przekąskami, a policyjni profilaktycy zapewnili im miejsce, gdzie mogli się bawić i poznawać zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Wszystkim uczestnikom dzisiejszych mistrzostw serdecznie gratulujemy, a organizatorom, sędziom, instytucjom wspierającym i sponsorom gratulujemy świetnej, sportowej imprezy.