I Noworoczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni rozstrzygnięty !

I Noworoczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni rozstrzygnięty !

Finał I Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni wygrała drużyna Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu. W rozgrywkach wzięło udział blisko 70 zawodników, z 8 drużyn składających się z policjantów Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu.

W piątek,  10.01.2020 roku, w emocjonującym finale starły się drużyny z KP w Nowym Wiśniczu oraz  Wydziału Sztab Policji KPP w Bochni. Bezapelacyjnie wynikiem 3:0 po tytuł lidera sięgnęła drużyna z KP w Nowym Wiśniczu. Drugie miejsce przypadło policjantom Wydziału Sztab Policji. W walce o trzecie miejsce bój stoczyła drużyna Rewiru Dzielnicowych KPP w Bochni i OPI KPP w Bochni. Lepsi okazali się ci drudzy, pokonując dzielnicowych 2:1.

Organizatorzy turnieju przewidzieli również specjalne nagrody dla najlepszego strzelca, zawodnika
i bramkarza turnieju. Najwięcej bramek strzelił Paweł Motak z drużyny KP w Nowym Wiśniczu, najlepiej w całym turnieju zaprezentował się z kolei Michał Bajda z drużyny Sztab Policji KPP
w Bochni, a skutecznie i efektownie bronił Grzegorz Matura również zawodnik drużyny Wydziału Sztab Policji KPP w Bochni. Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk osobiście wręczył puchary, dyplomy i nagrody zwycięzcom i wyróżnionym. Pan komendant dziękował wszystkim zawodnikom za pasjonującą grę, gratulował zwycięzcom. Szef bocheńskich policjantów zaznaczył, że tak doskonała organizacja turnieju nie byłaby możliwa bez wsparcia Pani Danuty Duś - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Królówce, która udostępniła halę sportową na czas turnieju.
W organizacji turnieju i ufundowaniu nagród z pomocą przyszły : NSZZP i Stowarzyszenie
IPA w Bochni, Starostwo Powiatowe w Bochni, Urząd Miasta w Nowym Wiśniczu oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Bochni, a profesjonalne sędziowanie w turnieju zapewnił Pan Marcin Motak, na co dzień funkcjonariusz ZK w Nowym Wiśniczu.

W zawodach wzięło udział 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Rozgrywki prowadzono systemem „każdy z każdym”.

W skład grupy A weszły następujące drużyny:

- WDŚ KPP w Bochni,

- WRD KPP w Bochni,

- Wydział Sztab Policji KPP w Bochni,

- OPI KPP w Bochni

W skład grupy B weszły następujące drużyny:

- KP w Nowym Wiśniczu,

- WPG KPP w Bochni

- WK KPP w Bochni

- Rewir Dzielnicowych KPP w Bochni.

Turniej odbył się w sportowej atmosferze i w duchu zasad walki Fair Play. Pełni wrażeń i zadowolenia ze wspólnej rywalizacji zawodnicy powtarzają, że w przyszłym roku , w kalendarzu imprez sportowych na 2021 rok nie może zabraknąć II Noworocznego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Bochni.