Izba dziecka - pobyt w izbie

 

POBYT W IZBIE

Każdy nieletni przyjęty do izby zapoznawany jest z  regulaminem izby oraz szczegółowym porządkiem dnia. Regulamin izby jest załącznikiem do Rozporządzenia MSW z  dnia 4 czerwca 2012r. i jest dostępny w  każdym pomieszczeniu izby i dostępny jest w  zakładce PODSTAWY PRAWNE .

Nieletniemu w  izbie  podaje się lekarstwa tylko według zaleceń lekarza, który dokonywał badania lekarskiego zleconego przez Policję.

Nieletni na czas pobytu w izbie otrzymuje nieodpłatnie;

- środki czystości takie jak; mydło, szampon, ręcznik, szczoteczka i pasta do zębów.

- odzież, bieliznę i obuwie odpowiednie do pory roku (o ile własna odzież nieletniego nie nadaje się do użytku)

- pidżamę, materac, poduszkę, koce oraz pościel (prześcieradło, poszwę i poszewkę)

- posiłek wydawany trzy razy dziennie ( w tym jeden gorący) oraz napoje,

Posiłki dostarczane  są do izby przez firmę cateringową zaś ich  konsumpcja odbywa się na  jadalni.

Nieletni w porze dziennej przebywają na świetlicy gdzie  biorą udział w  zajęciach kulturalno-oświatowych, oraz wychowawczo- opiekuńczych prowadzonych przez wychowawców.

Wyposażenie świetlicy stanowią; biblioteczka, telewizor, odtwarzacz DVD, stół do ping-ponga, drabinka oraz materac do ćwiczeń sportowych, stół świetlicowy, ławki, a także gry planszowe.

 

Zajęcia sportowo-rekreacyjne przeprowadzane są na terenie spacernika zaś w  przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych na  świetlicy.

Informacja o zachowaniu dziecka w  izbie przekazywana jest do właściwego Sadu Rodzinnego oraz jednostki Policji prowadzącej sprawę nieletniego.