Kolejny turniej piłki nożnej krakowskich policjantów za nami. Triumfuje IV Komisariat Policji w Krakowie

Kolejny turniej piłki nożnej krakowskich policjantów za nami. Triumfuje IV Komisariat Policji w Krakowie

Dziewięć drużyn reprezentujących krakowską policję wzięło udział w Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. Zmagania, już trzecie w historii komendy miejskiej, dzięki pomocy Stowarzyszenia „Siemacha” rozegrano w Hali Widowiskowo- Sportowej Suche Stawy przy ulicy Ptaszyckiego. W finałowym meczu spotkały się drużyny Komisariatu Policji IV i Wydziału Sztab Policji KMP. Drużyna „czwórki”, o czym zdecydowały rzuty karne, okazała się lepsza.

W turnieju wzięły udział drużyny siedmiu krakowskich komisariatów oraz dwóch wydziałów komendy miejskiej- sztabu policji oraz techniki kryminalistycznej. Najpierw faza grupowa, potem cztery ćwierćfinały, półfinał… W meczu o trzecie miejsce najlepsza okazała się drużyna Komisariatu Policji I w Krakowie. Mecz finałowy pomiędzy drużyną Wydziału Sztab Policji KMP a Komisariatem Policji IV zakończył się remisem 1:1. Konieczne okazały się rzuty karne. I tak, ostatecznie po Puchar Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, sięgnęli policjanci z „czwórki”.

- Gratuluję wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju. Gratuluję drużynom, które stanęły na podium. Były duże emocje- powiedział podczas wręczania medali i pucharów dla najlepszych drużyn podinsp. Zbigniew Nowak, Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie, który z trybun dopingował swoich policjantów.

Komendant uhonorował również statuetkami najlepszego bramkarza i strzelca turnieju. Bramki najlepiej bronił Kamil Sowa z Wydziału Sztab Policji KMP, z kolei najwięcej bramek strzelił Jarosław Żmudzki reprezentujący tę samą komórkę organizacyjną krakowskiej komendy.Nagrody pieniężne w formie bonów przekazali najlepszym drużynom przedstawiciele Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów.  Za nami już trzeci turniej o puchar szefa krakowskiej policji. Do zobaczenia za rok!