Nagrody dla wyróżniających się w służbie policjantów z Małopolski

Nagrody dla wyróżniających się w służbie policjantów z Małopolski

5 lipca br. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie inspektor Robert Strzelecki wręczył nagrody 24 wyróżniającym się policjantom garnizonu małopolskiego W obecności przełożonych funkcjonariuszy Komendant Wojewódzki podziękował nagrodzonym za aktywną i pełną poświęcenia służbę.

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26 maja br., nagrodą pieniężną, za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz uratowanie kobiety z płonącego budynku wyróżnieni zostali st. sierż. Piotr Więcław oraz post. Szymon Kwiecień z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce.

Kolejna grupa nagrodzonych to przede wszystkim policjanci pionu operacyjnego, którzy swoją determinacją oraz zaangażowaniem w pełnienie obowiązków służbowych przyczynili się do rozwiązania skomplikowanych spraw kryminalnych.

Inspektor Robert Strzelecki nagrodził trzech policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy zgromadzili materiał dowodowy i ustalili sprawców zabójstwa. 

Nagrody motywacyjne otrzymało również pięciu policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz policjantka z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie- za zgromadzenie materiału dowodowego i zatrzymanie podejrzanego o dokonanie czynnej napaści na policjanta przy użyciu ostrego narzędzia. 

Za ustalenie i zatrzymanie członków zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się nielegalną produkcją i dystrybucją środków odurzających, wyrobów tytoniowych oraz alkoholowych uhonorowani zostali czterej policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 

Nagrody zawzorowe wykonywanie zadań służbowych otrzymało także pięciu policjantów z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, policjant z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, dwóch techników kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz policjant z „Archiwum X”. 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w służbie. 

Komendant  Robert Strzelecki podziękował także odchodzącemu na emeryturę inspektorowi Michałowi Gawlikowi – Komendantowi Powiatowemu Policji w Zakopanem  oraz komendantom, którzy niedawno odeszli na emeryturę tj. insp.  Romanowi Gurgulowi,  insp. Andrzejowi  Kupcowi i mł. insp. Robertowi Bieli – wręczając im także okolicznościowe upominki.