Pierwszy Mundurowy Dzień Dziecka w powiecie suskim

Pierwszy Mundurowy Dzień Dziecka w powiecie suskim

W niedzielę 4 czerwca 2017r. dzieci i młodzież, których rodzicami są policjanci, strażacy oraz goprowcy spędzili Dzień Dziecka na placu przy PSP w Suchej Beskidzkiej. 
Dzieci korzystały z wielu atrakcji, przygotowanych przez organizatorów; związek zawodowy policjantów z powiatu suskiego i związki zawodowe strażaków PSP w Suchej Beskidzkiej oraz komendantów powiatowych policji i straży pożarnej. 
Były między innymi zamki i zjeżdżalnie dmuchane, ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy, pokazy sprzętu poszczególnych służb; policji, straży pożarnej, GOPR-u, ratownictwa medycznego, pokaz psa służbowego policji oraz zainscenizowano wypadek drogowy, w którym strażacy wyciągali rannych z zakleszczonych pojazdów. Atrakcją była wizyta dzieci w „ogniku” znajdującym się w budynku PSP. Ponadto odbyły się przeróżne gry i zabawy, konkursy z nagrodami, taniec z instruktorem zumby. Każde dziecko otrzymało przygotowaną specjalną „odznakę policyjną” oraz upominek, a uczestnicy wielu konkurencji otrzymali nagrody. Zabawie towarzyszył duch rywalizacji.
Ponadto dzieci brały udział w quizach przy stoisku Babiogórskiego Parku Narodowego oraz stoisku policyjnym, gdzie można było odbić swoje odciski palców, oraz przebrać się w strój małego policjanta. 
Uczestnicy częstowali się również własnymi wypiekami, które przynieśli ze sobą opiekunowie dzieci, ale też mogli się częstować kiełbaskami z grilla.
Z twarzy dzieci nie schodziły uśmiechy co świadczy o tym, że impreza się udała w 100%.
Wszystkim osobom i instytucjom, które włączyły się w organizację imprezy serdecznie dziękujemy.