Pożegnanie naszego kolegi st.sierż. Pawła Burdyla

Pożegnanie naszego kolegi st.sierż. Pawła Burdyla

Wczoraj tj. 28 listopada br. odbył się pogrzeb st.sierż. Pawła Burdyla, funkcjonariusza Zespołu Patrolowo- Interwencyjnego Komisariatu Policji w Jordanowie, który zginął podczas wspinaczki na górę Kazalnica Mięguszowiecka. W uroczystościach pogrzebowych oprócz rodziny, bliskich, przyjaciół, a także mieszkańców Zawoi, Pawła żegnali policjanci oraz ratownicy GOPR.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się o godz. 13:30 mszą żałobną w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zawoi Górnej. St.sierż. Paweł Burdyl spoczął  na cmentarzu parafialnym mieszczącym się tuż obok kościoła. W uroczystościach pogrzebowych oprócz rodziny, przyjaciół, kolegów z komisariatu, w którym służył, wzięli udział przedstawiciele kierownictwa polskiej i małopolskiej Policji, a także delegacje policjantów z poszczególnych powiatów. W orszaku pogrzebowym szli także  reprezentanci innych służb oraz  ratownicy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w którym Paweł czynnie działał jako ratownik.  Policję reprezentowało ścisłe kierownictwo m.in. w imieniu Komendanta Głównego Policji insp. Piotr Kulesza-Zastępca Dyrektora Biura Prewencji, Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie insp. Piotr Morajko – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie, a suską Policję Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej insp. Dariusz Drobny.

Pogrzeb odbył się zgodnie z ceremoniałem policyjnym. W ostatniej drodze Pawłowi towarzyszyły także poczty sztandarowe i kompania reprezentacyjna, która na jego cześć oddała salwę honorową. Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej wpływają listy kondolencyjne z wyrazami współczucia po śmierci naszego kolegi w tym od Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu, a także od Dyrektora Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie.

Pawle, spoczywaj w spokoju. Cześć Twojej Pamięci!