Tour de Pologne Amatorów z udziałem małopolskich policjantów

Tour de Pologne Amatorów z udziałem małopolskich policjantów

10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej zakończył się 75. Tour de Pologne, wyścig kolarski zaliczony do elitarnego grona UCI World Tour. Triumfował w nim Michał Kwiatkowski z brytyjskiej grupy Sky. Na niemal identycznej trasie kilka godzin wcześniej ścigali się amatorzy. Na 58-kilometrową, wymagającą rundę, wyruszyło blisko 2300 kolarzy. Wśród nich także policjantki i policjanci, którzy rywalizowali w Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie Szosowym o Puchar Komendanta Głównego Policji.

Trasa wyścigu, podobnie jak przed rokiem, wiodła z Bukowiny Tatrzańskiej przez Rzepiska, Trybsz, Gronków, Szaflary, Gliczarów i Białkę Tatrzańską z powrotem do Bukowiny. Po drodze kolarze mieli do pokonania kilka stromych podjazdów, w tym słynne ściany „Harnaś” i „Bukovina”, gdzie nachylenie przekracza 20 procent. Wyścig ukończyło 2036 osób. Biało- niebieskiej drużynie przewodził gen. insp. Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji.

- To mój piąty start w tym wyścigu, a drugi na nowej trasie. Moim zdaniem ciekawszej, bo przybyło podjazdów i zjazdów, a przede wszystkim jest nieco dłużej. Udało mi się poprawić o prawie cztery minuty wynik sprzed roku. Byłoby lepiej, gdyby nie ogromna liczba uczestników i defekt na zjeździe z Łapszanki, kiedy spadł mi łańcuch i musiałem po naprawie szybko gonić tych, którzy mi uciekli. Było też upalnie, temperatura dochodziła do 33 stopni Celsjusza. Tutaj jednak pomagali kibice, jak co roku polewali wodą - mówi podkom. Łukasz Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

W pierwszej dwudziestce policyjnych mistrzostw znalazło się trzech małopolskich policjantów: asp. Mariusz Brzózka z KPP w Chrzanowie (15 miejsce), asp. Paweł Jarosz z KPP w Nowym Targu (18 miejsce) i podkom. Łukasz Czyż z KMP w Krakowie (20  miejsce).

Wśród mężczyzn zwyciężył sierż. szt. Adam Stempniak z OPP w Poznaniu (rok temu był drugi), wśród pań sierż. Izabela Kłosowska z KMP w Białymstoku.

Zwycięzcom gratulował Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, któremu towarzyszył insp. Paweł Dzierżak, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie.

Foto: policja.pl