Uroczyste pożegnanie czterech komendantów powiatowych Policji z Małopolski oraz czterech naczelników KWP w Krakowie

Uroczyste pożegnanie czterech  komendantów powiatowych Policji z Małopolski  oraz czterech  naczelników KWP w Krakowie

3 marca 2020r. odbyło się uroczyste pożegnanie czterech  komendantów garnizonu małopolskiej Policji oraz czterech  naczelników z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, którzy po wieloletniej służbie przeszli na emeryturę. W apelu uczestniczyło kierownictwo Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, komendanci miejscy i  powiatowi Policji z Małopolski, naczelnicy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz zaproszeni przedstawiciele krakowskiej Prokuratury: Prokurator Okręgowy w Krakowie Rafał Babiński, oraz jego zastępcy, prokurator Maria Zębala oraz prokurator Marcin Lichosik.

Uroczystą zbiórkę rozpoczął meldunek złożony nadinsp. dr. Krzysztofowi Pobucie przez dowódcę uroczystości nadkom. Rafała Kanię. Następnie głos zabrał  Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, który powitał przybyłych na uroczystość gości. Generał podkreślił, że z mundurem żegnają się funkcjonariusze, którzy przeszli wszystkie szczeble kariery zawodowej. Są to oficerowie, którzy zaczynali swoją pracę na stanowiskach wykonawczych, a dzięki swoje wytrwałej służbie doszli do najwyższych stanowisk w małopolskiej Policji.

Komendant w imieniu swoim oraz swoich zastępców podziękował  odchodzącym za te wszystkie lata wspólnej służby oraz życzył realizacji własnych  marzeń, pasji i jak najwięcej wolnego czasu. Na pamiątkę wieloletniej służby w małopolskiej Policji, przechodzącym na emeryturę policjantom, zostały wręczone szable z okolicznościowym grawerunkiem.

Kolejno głos zabrał szef Prokuratury Okręgowej w Krakowie, prokurator Rafał Babiński, który podziękował wszystkim przechodzącym na emeryturę policjantom za pełne zaangażowania, poświęcenia i profesjonalizmu wspólne lata pracy oraz życzył  realizacji wszystkich marzeń na nowej drodze życia.

Z  policyjnym mundurem pożegnali się:

- insp. Krzysztof Tybor - Komendant Powiatowy Policji w Gorlicach

- mł.insp. Robert Dudek – Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

- mł.insp. Piotr Prokipczak – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Gorlicach

- mł.insp. Marek Nowak – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce

- mł.insp. Piotr Huber – Naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

- mł.insp. Franciszek Gładysz – Naczelnik Wydziału Gospodarki Materiałowo-Technicznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

- podinsp. Paweł Bańkowski – Zastępca Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

- podinsp. Dariusz Juchacz – Zastępca Naczelnika Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.