Włącz się do akcji „spoKREWnieni służbą” !

Włącz się do akcji „spoKREWnieni służbą” !

1 marca 2017 roku na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie została zainaugurowana ogólnopolska akcja pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „spoKREWnieni służbą”.

Akcja związana jest z dniem, w którym obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto to zostało ustanowione na cześć żołnierzy zbrojnego podziemia, którzy przelali krew w obronie niepodległości Polski. Poprzez oddanie krwi wszystkim potrzebującym (chorym i ofiarom wypadków) oddajemy hołd Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W akcji prowadzonej w mobilnym punkcie poboru krwi należącym do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wzięły udział 44 osoby, zebrano łącznie 19 650 ml krwi. W akcji wzięli udział policjanci: Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, policjanci i pracownicy Policji z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Krakowie i Centralnego Biura Śledczego Policji, pracownicy Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, a także uczniowie klas mundurowych XVI Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Krakowie.

Wszystkim, którzy dzisiaj oddali krew należą się słowa podziękowania i  uznania. Krew to jedyny w swoim rodzaju dar, którego nie można wyprodukować. Pobrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali oraz klinik naszego regionu.

W ramach akcji „spokrewnieni służbą” na terenie województwa małopolskiego do końca marca zostanie przeprowadzonych (według poniższego harmonogramu) jeszcze kilkanaście podobnych zbiórek krwi. Do udziału w nich zapraszamy zarówno funkcjonariuszy jak i osoby cywilne.

Koordynatorem akcji w garnizonie małopolskim jest podkom. Franciszek Gawlik z Wydziału Prezydialnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie (tel. 12 61 54 028).