Wojewódzkie eliminacje do XI Ogólnopolskich Zawodów „Dzielnicowy Roku"

Wojewódzkie eliminacje do XI Ogólnopolskich Zawodów „Dzielnicowy Roku"

Już po raz jedenasty mieliśmy okazje gościć w budynku Komendy Wojewódzkiej najlepszych dzielnicowych z całego garnizonu.  Wczoraj odbyły się eliminacje II stopnia, w których udział wzięło kilkudziesięciu policjantów ze wszystkich komend powiatowych i miejskich garnizonu małpolskiego.

Pierwszym etapem zmagań był egzamin wiedzy składający się z 60 pytań.  Ponad godzinny test obejmował zagadnienia z zakresu prewencji, prawa , psychologii, zapobiegania przemocy w rodzinie czy przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej. Największą ilością poprawnych odpowiedzi mógł się pochwalić mł. asp. Dominik Para z KPP Wadowice. Na 60 możliwych punktów zdobył aż 56.

Drugą konkurencją było strzelanie statyczne do tarczy TS-9 i TS-10 „Francuz” w pozycji stojącej z 6 nabojami w magazynku i pozycji klęczącej także z 6 załadowanymi nabojami. Najlepszą celnością wykazał się sierż. sztab. Artur Potaśnik z KPP Zakopane.

W ostatnim już etapie zmagań, dzielnicowi mogli wykazać się umiejętnościami praktycznymi, gdyż czekała ich symulacja przyjęcia interesanta. Policjant musiał zakwalifikować zdarzenie do określonej kwalifikacji prawnej i udzielić interesantowi instrukcji co do rozstrzygnięcia sprawy, z którą się zgłosił. W tej konkurencji dominował st. sierż. Damian Łabędź z KMP Kraków.

Komisja konkursowa oceniała aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej i wskazanie możliwych rozwiązań. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajął mł.  asp. Dominik Para z KPP Wadowice. Na drugiej pozycji uplasował się st. sierż. Damian Łabędź. Trzecie miejsce na podium zdobył mł.  asp. Paweł Raja.  Dominik i Damian będą reprezentować garnizon małopolski w krajowych zmaganiach dzielnicowych.

W tym roku w ramach konkursu „ Dzielnicowy Roku „ odbył się również konkurs na najlepszego kierownika Rewiru Dzielnicowych. Rywalizujący ze sobą kierownicy musieli rozwiązać policyjny test wiedzy składający się z 60 pytań. Miejsca na podium plasowały się następująco :

  1. asp. Marcin Gigoń z KMP Nowy Sącz
  2. asp. Dariusz Jakubowski z KPP Oświęcim
  3. asp. szt. Zygmunt Pasiut z  KMP Nowy Sącz.

Aspirant Marcin Gigoń dołączył tym samym do grona reprezentantów  garnizonu małopolskiego w krajowych zawodach.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów podczas dalszych etapów.