Zacięta walka małopolskich pływaków

Zacięta walka krakowskich pływaków

Małopolscy policjanci zdobyli tytuł najlepszej drużyny Mistrzostw w Pływaniu Lublin 2017 oraz puchar Komendanta Głównego Policji.

W marcu odbyły się V Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2017. Impreza zorganizowana została na 50 metrowym basenie, który jest obecnie najnowocześniejszym obiektem pływackim w Polsce. Patronat nad mistrzostwami objął Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin. W zawodach udział wzięło 82 uczestników reprezentujących 17 drużyn policyjnych. Garnizon Małopolski reprezentowało 8 zawodników z Krakowa, którzy uplasowali się na wysokich miejscach w klasyfikacji generalnej. Do końca zawodów trwała zacięta walka z gospodarzami Mistrzostw. Zwycięstwo zapewniła bezpośrednia konfrontacja ostatniego startu sztafetowego, którą wygrali policjanci z Krakowa zdobywając Krakowska drużyna przywiozła z Mistrzostw łącznie 17 medali, w tym 8 złotych, 8 srebrnych i 1 brązowy.

Ponadto policjanci z Krakowa zajęli 1 miejsce w sztafecie mieszanej stylem zmiennym w składzie asp. Katarzyna Moskal, sierż.szt. Magdalena Stawarz, asp.szt. Dariusz Wesołowski i podkom. Marcin Dakowicz.

asp. Katarzyna Moskal – (kategoria Masters I) – 1 miejsce (50 m stylem dowolnym), 1 miejsce (100 m stylem dowolnym), 1 miejsce (200m stylem zmiennym),

sierż.szt. Magdalena Stawarz – (kategoria Open) – 1 miejsce (50 m stylem motylkowym), 2 miejsce (100 m stylem grzbietowym), 2 miejsce (50 m stylem grzbietowym),

asp.sztab. Dariusz Wesołowski – (kategoria. Masters I) – 1 miejsce (100 m stylem dowolnym), 2 miejsce (50 m stylem dowolnym), 2 miejsce (50 m stylem motylkowym),

st.sierż. Paulina Kalicka-Wantuch – (kategoria Open) – 2 miejsce (50 m stylem klasycznym), 2 miejsce (100m stylem klasycznym), 3 miejsce (100m stylem grzbietowym),

podkom. Marcin Dakowicz – (kategoria Open) – 2 miejsce (100 m stylem dowolnym),

asp.szt. (w stanie spoczynku) Wojciech Wolski – (kat. Masters II) –I miejsce (100 m stylem klasycznym), 1 miejsce (50 m stylem klasycznym), 2 miejsce (50 m stylem motylkowym).