Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej

Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej

Dzisiaj (31 stycznia 2020 r.) w budynku Ośrodka Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła się uroczystość pożegnania ze sztandarem Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł. insp. Roberta Dudka.

Uroczystość rozpoczęło  złożenie meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Robertowi Strzeleckiemu. Wśród zaproszonych gości obecni byli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski,  Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski, Burmistrz Miasta i Gminy Szczucin Jan Sipior, a także wójtowie gmin powiatu dąbrowskiego. W uroczystej zbiórce uczestniczyli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej kom. Jarosław Kmieć, Komendanci Miejscy i Powiatowi garnizonu małopolskiego, przedstawiciele prokuratury, Diecezjalny Duszpasterz Policji ksiądz prof. dr. hab. Stanisław Sojka, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej st. bryg. Krzysztof Kolarczyk, kadra kierownicza oraz policjanci i pracownicy tutejszej komendy.

Po uroczystym pożegnaniu się ze sztandarem jednostki mł. insp. Robert Dudek podziękował wszystkim za współpracę. Wyrazy uznania za służbę na rzecz bezpieczeństwa publicznego  i podziękowania przekazał byłemu komendantowi insp. Robert Strzelecki I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie. Słowa wdzięczności dla mł. insp. Roberta Dudka oraz wszystkich zebranych na uroczystości złożył także Poseł na Sejm PR Wiesław Krajewski. Starosta dąbrowski Lesław Wieczorek w imieniu władz samorządowych wręczył ustępującemu komendantowi okolicznościowy list oraz podziękował za codzienną, rzetelną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Powiśla Dąbrowskiego i współpracę z naszym samorządem.

Obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej objął kom. Jarosław Kmieć, który złożył podziękowania I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie za powierzenie obowiązków służbowych uznając to za wyróżnienie i wyzwanie, któremu będzie starał się sprostać.

Uroczystość zakończyło wyprowadzenie sztandaru i złożenie końcowego meldunku.