Akcja „MUNDUR NA ROWERZE 2018”

Akcja „MUNDUR NA ROWERZE 2018”

Celem grupy Mundur na Rowerze jest zbiórka pieniędzy dla policjanta st. sierż. Marcin Miniak oraz strażaka asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski, którzy zostali ranni pod koniec 2017 roku podczas interwencji domowej w Łodzi. W trakcie działań eksplodowała kasetka wypełniona materiałami wybuchowymi, poważnie raniąc jednego ze strażaków oraz dwoje policjantów.

St. sierż. Marcin Miniak z Komisariatu Policji V w Łodzi doznał obrażeń ciała w postaci ran szarpanych obu dłoni z obecnością ciał obcych, skutkujących utratą palców I, III i IV lewej dłoni, licznych uszkodzeń ścięgien i więzadeł lewej ręki, poparzenia powiek, uszkodzenia wzroku z penetracją ciał obcych, znaczne uszkodzenie słuchu wymagające rekonstrukcji błony bębenkowej.

Asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Łodzi, doznał obrażeń ciała w postaci ran obu oczu oraz znacznego uszkodzenia słuchu. Obecnie ważą się losy tego, czy Arek będzie w przyszłości widział.

Start akcji odbędzie około 22 maja 2018 roku w Białymstoku (ubiegłorocznej mecie MNR 2017), meta zaś znajdzie się w Łodzi na terenie łódzkiej Manufaktury. Finał wypada na dzień 30 czerwca 2018 roku.

Przebieg akcji polegał będzie na przekazywaniu sobie przez uczestników trzech bransolet splecionych z linki zwanej paracordem zgodnie ze schematem ustalonym przez grupę w 2017 roku (cztery linki w kolorach czerwonym, niebieskim, zielonym i szarym wplecione w żółty motyw).

Krakowski odcinek rozpoczyna się w dniu 20.06.2018 r. Przekazanie pałeczki planowo ma odbyć się pod KWP Kraków w dniu 20.06.2018 r. ok. godz. 15:00, dalej sztafeta jedzie w kierunku Olkusza, gdzie planowana jest na godzinę 18:00 meta dnia.

Wszelkie niezbędne informacje nt. ww. akcji znajdują się na oficjalnej stronie MNR www.mundurnarowerze.pl

Zgłoszenia można dokonać pod adresem mail: mundurnarowerze@gmail.com