Kolejny seryjny złodziej rowerów zatrzymany przez krakowskich policjantów

Kolejny seryjny złodziej rowerów zatrzymany przez krakowskich policjantów

W miniony czwartek dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Krakowie zatrzymali złodzieja rowerów. 17-latek upatrywał swoich zdobyczy głównie w rejonie miasteczka studenckiego AGH. Młody mężczyzna usłyszał 22 zarzuty - przyznał się do kradzieży 18 jednośladów.

6 lutego br. około godz. 18.30 dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Krakowie pojechali w rejon Krowodrzy, gdzie jak przekazał im dyżurny, miał zostać skradziony rower. Na miejscu policjanci zatrzymali 17-teniego obywatela Rumunii, który stał za kradzieżą jednośladu o wartości 500 zł.

Podczas rozmowy ze złodziejem dzielnicowi ustalili, gdzie ukrył resztę swoich łupów. Okazało się, że 17-latek skradzione rowery przechowywał w piwnicy jednego z budynków na terenie Podgórza. Funkcjonariusze sprawdzili wskazane miejsce i znaleźli 6 rowerów, koła rowerowe oraz kosę spalinową. Śledczy ustalili również, że 17-latek po swoje zdobycze najczęściej wybierał się w rejon miasteczka studenckiego AGH.

17-latek usłyszał 22 zarzuty kradzieży rowerów, ale przyznał się do 18 z nich, za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakaz opuszczania terenu kraju oraz zakaz kontaktu z pokrzywdzonymi i świadkami.

Policjanci apelują, aby wszystkie osoby, które rozpoznają na zdjęciach swoje rowery, zgłosiły się do Komisariatu Policji IV w Krakowie przy ul. Królewskiej 4 lub nawiązały kontakt telefoniczny pod numerem telefonu:

12 615 29 13 lub 112.