AKTUALNOŚCI

Oświęcim. Nietrzeźwy sprawca wypadku drogowego podejrzany o posiadanie narkotyków

Data publikacji 28.04.2021

Policjanci oświęcimskiej drogówki zatrzymali 29 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który będąc pod wpływem alkoholu doprowadził do wypadku drogowego, w którym ranny został jego pasażer. Mężczyzna jest podejrzany również o posiadanie amfetaminy.

Policjanci drogówki zostali wczoraj skierowani na miejsce wypadku w Oświęcimiu. W trakcie czynności, ustalili, że kierowca samochodu marki Seat,  wyprzedzając inne pojazdy z dużą prędkością,  stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego wypadł z jezdni po czym uderzył w przydrożną latarnię, a następnie w ogrodzenie parku i drzewo. W wypadku ranny został 41 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który był pasażerem pojazdu. Poszkodowany został przewieziony do szpitala na leczenie.Badanie stanu trzeźwości kierowcy seata wykazało 2,3 promila alkoholu. Podczas jego przeszukania policjanci ujawnili woreczek z amfetaminą. Funkcjonariusze podejrzewają, że mężczyzna w chwili zdarzenia był również pod wpływem narkotyków, więc do badań toksykologicznych została mu pobrana krew. Następnie, 29 – latek trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Na ogromne podziękowania zasługują świadkowie wypadku, którzy natychmiast wezwali służby ratunkowe, a następnie udzielili pierwszej pomocy pasażerowi oraz sprawcy wypadku.
 

  • wrak pojazdu, czarnego seata ibizy
  • wrak pojazdu, czarnego seata ibizy
  • wrak pojazdu, czarnego seata ibizy
Powrót na górę strony