Złodzieje katalizatorów w rękach tarnowskich policjantów - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Złodzieje katalizatorów w rękach tarnowskich policjantów

Data publikacji 04.05.2021

W kilku samochodach na terenie Tarnowa zostały wycięte katalizatory. Policjanci zatrzymali dwóch złodziei, którzy dokonywali tych kradzieży.

Od marca br. do tarnowskiej policji zgłaszali się właściciele samochodów, którym ukradziono katalizatory.  Wszystko wskazywało na to, że za kradzieżami stoją ci sami sprawcy. W trzecim tygodniu kwietnia br. policjanci wpadli na trop przestępców.
Wytypowany samochód, którym poruszali się złodzieje został zatrzymany w nocy na ul. Jana Pawła II w Tarnowie. W środku policjanci znaleźli potrzebne do oskarżenia sprawców dowody - narzędzia służące do popełniania kradzieży.
Do policyjnego aresztu trafił kierowca – 19-letni mieszkaniec Nowosądecczyzny oraz 27-letni pasażer, mieszkaniec Tarnowa. Okazało się, że kierujący był pod wpływem narkotyków i dodatkowo jechał samochodem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu.
Obu mężczyznom policjanci udowodnili kradzież katalizatorów od marca do kwietnia br. z 6 pojazdów zaparkowanych na terenie miasta. Przeprowadzone wizje lokalne potwierdziły ich udział w przestępstwach. Obaj usłyszeli po sześć zarzutów kradzieży. Kierowca odpowie również za złamanie zakazu sądowego i jazdę samochodem po narkotykach.
Obaj do wszystkiego się przyznali. Chcą dobrowolnie poddać się karze i naprawić wyrządzone przez siebie szkody, które przekroczyły 10 tysięcy złotych. Policjanci nadal pracują nad sprawą, ustalając między innymi gdzie trafiły skradzione katalizatory.

Powrót na górę strony