AKTUALNOŚCI

Nietrzeźwą jazdę kierującego fiatem przerwali inni kierowcy

Data publikacji 13.08.2020

Ponad 3 promile alkoholu miał mężczyzna, który w środę rano wsiadł za kierownicę fiata seicento. Został zatrzymany w Krzeczowie przez innych kierowców i oddany w ręce policji.

W środę (12.08 br.) tuż po godzinie 9, bocheńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Według relacji świadków kierowca fiata seicento jechał w stronę Krzeczowa całą szerokością drogi, zjeżdżał na przeciwny pas ruchu i uderzał w krawężniki. Jadący tą samą drogą kierowcy widząc tor jazdy fiata, postanowili natychmiast zadziałać, by nie doszło do tragedii. Mężczyzna zmuszony do zatrzymania się zjechał na przydrożny parking, gdzie uniemożliwiono mu dalszą jazdę. Następnie na miejsce wezwani zostali policjanci , którym przekazano kompletnie pijanego kierowcę. 
Kierowca fiata, 53-letni mieszkaniec powiatu bocheńskiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości sąd może zasądzić wobec 52-latka karę pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto mężczyźnie grozi wysoka kara finansowa i utrata uprawnień do kierowania na wiele lat. 

 

Powrót na górę strony