AKTUALNOŚCI

Prelekcje sądeckich policjantów w szkole i na świeżym powietrzu na temat bezpieczeństwa

Sądeccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się profilaktyką, spotkali się z przedszkolakami, uczniami szkół podstawowych oraz liceum. Najmłodsi dowiedzieli się więcej o służbie w Policji i codziennej pracy funkcjonariuszy, z kolei do starszych dzieci i młodzieży skierowane były prelekcje w zakresie bezpieczeństwa w sieci oraz odpowiedzialności prawnej.

4 czerwca br. mł. asp. Radosław Koział z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Grybowie st. sierż. Przemysław Jasiński, spotkali się w Ptaszkowej z uczestnikami zajęć sportowych zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Grybowie. Policjanci opowiedzieli przedszkolakom o pracy funkcjonariuszy Policji, z kolei starsi uczniowie dowiedzieli się więcej o zagrożeniach czyhających w Internecie oraz o sposobach na bezpieczne korzystanie z sieci.

We wtorek 8 czerwca br. asp. Barbara Przychocka-Serafin oraz mł. asp. Radosław Koział, którzy zajmują się na co dzień prewencją kryminalną nieletnich, w Zespole Szkół Akademickich w Nowym Sączu przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa. Policjanci spotkali się z uczniami klas 4-8 szkoły podstawowej oraz klasy 1 i 2 liceum. Mundurowi m.in. przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, opowiedzieli o zagrożeniach czyhających w sieci oraz wyjaśnili czym charakteryzuje się przemoc w cyberprzestrzeni. Starsi uczniowie dodatkowo dowiedzieli się więcej o konsekwencjach prawnych w przypadku popełnienia czynów karalnych oraz zachowań mogących świadczyć o demoralizacji.

Powrót na górę strony