AKTUALNOŚCI

Akademia Dobrych Kierowców z Wydziałem Ruchu Drogowego KWP w Krakowie

Data publikacji 14.06.2021

W piątek 11 czerwca 2021 r. na terenie Moto – Park Kraków odbyła się kolejna edycja projektu „Akademia Dobrych Kierowców”, dedykowana kierowcom posiadającym prawo jazdy nie dłużej niż 2 lata. Akcja polegała na jednodniowym, bezpłatnym profesjonalnym teoretycznym oraz praktycznym szkoleniu z techniki bezpiecznej jazdy. Projekt prowadzony był przez: Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Radiostradę Radia Kraków, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie, Moto Park Kraków, Centrum Inicjatyw BRD.

W pierwszej części piątkowego spotkania omówione zostały prawne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po części teoretycznej uczestnicy spotkania udali się na specjalny odcinek, gdzie doskonalili swoje umiejętności w prowadzeniu pojazdu pod okiem instruktorów z Moto Park Kraków. Młodzi kierowcy ćwiczyli slalomy, jazdę na mokrej nawierzchni, hamowanie awaryjne czy awaryjną zmianę pasa ruchu. Dużym zaskoczeniem dla uczestników było zorganizowane przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej w Krakowie zatrzymania do kontroli drogowej. W praktyce można było sobie przypomnieć jak prawidłowo zachować się podczas takiej policyjnej kontroli. 

Kolejnym elementem spotkania był udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, resuscytacji, a także użycia gaśnicy i gaszenia pożaru auta. Po 8 godzinach bardzo intensywnego szkolenia, Pan Marcin Koczyba – szef redakcji motoryzacyjnej Radia Kraków przeprowadził rozmowy z uczestnikami na temat zasadności przeprowadzonego szkolenia. Na koniec szkolenia Pan Łukasz Smółka - Wicemarszałek województwa małopolskiego wręczył dyplomy wszystkim nowym ambasadorom bezpieczeństwa.

  • radiowóz stoi na torze
  • Uczestnicy w trakcie wykładu
  • Kobieta wraz z policjantami ogląda tylne koło pojazdu
  • Kobieta dostaje dyplom przy aucie
Powrót na górę strony