Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież rozbójniczą - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież rozbójniczą

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 24 – letniego mieszkańca Oświęcimia podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym z oświęcimskich marketów. Mężczyzna uciekając ze skradzionym towarem uderzył jedną z ekspedientek.

W piątek (14.08.2020) tuż po godzinie 19.00 obsługa jednego z oświęcimskich marketów spożywczych zaalarmowała Policję o pobiciu ekspedientki przez klienta sklepu, który dokonał kradzieży towaru. Jak wynikało z relacji zgłaszającej sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili, że do zdarzenia doszło w chwili gdy pracownice sklepu zauważyły, że przez linię kas przeszedł mężczyzna , który pod kurtką chował skradziony towar. Mężczyzna uciekając uderzył 47 – letnią ekspedientkę, która próbowała go zatrzymać, w wyniku czego  spod kurtki na podłogę wypadły skradzione kosmetyki oraz butelka wódki, która się stłukła.  W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że związek z przestępstwem ma 24 – letni mieszkaniec Oświęcimia,  poszukiwany przez sąd do odbycia kary więzienia za kradzież z włamaniem. 

W niespełna 12 godzin poszukiwany został zlokalizowany, a następnie zatrzymany w jednym z oświęcimskich mieszkań. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych, a następnie do jednego z zakładów karnych.Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony