AKTUALNOŚCI

Mieszkaniec oraz policjanci z Oświęcimia pomogli zdezorientowanemu seniorowi

Mieszkaniec Oświęcimia oraz policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji udzielili pomocy 80 – letniemu seniorowi, który nocą spacerował po mieście i nie potrafił wrócić do domu.

W nocy z 16/17 sierpnia 2020 o godzinie 00.20 policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca  Oświęcimia, dotyczące zdezorientowanego starszego mężczyzny, którego zauważył wysiadając z autobusu na ulicy Leszczyńskiej w Oświęcimiu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zwrócił uwagę na seniora, ponieważ było zbyt późno,  aby osoba w tym wieku samotnie spacerowała ulicami.  We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Policjanci podziękowali mieszkańcowi Oświęcimia za pomoc seniorowi, a następnie ustalili,  że jest to 80  – letni mieszkaniec gminy Oświęcim, który stracił orientację i nie potrafił wrócić do domu. Mundurowi przewieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania i oddali pod opiekę rodziny,  która nie zdawała sobie sprawy z faktu, że w nocy wyszedł z domu.
Uznanie  za reakcję, empatię i czujność należy się Panu Mateuszowi z Oświęcimia, który wykazał się wyjątkową spostrzegawczością i empatią. Widząc starszego, zdezorientowanego mężczyzną nie pozostawił go bez pomocy.  Dzięki takiej postawie senior bezpiecznie trafił pod opiekę rodziny. 

 

Powrót na górę strony