AKTUALNOŚCI

Oświęcim. „Pamiętajmy o bezpieczeństwie podczas wakacji”- profilaktyczne spotkania z dziećmi

Przez ostatnie dwa tygodnie roku szkolnego policjanci z powiatu oświęcimskiego, podczas prelekcji dla uczniów przypominali, że warto dobrze i bezpiecznie spędzać czas wolny, unikając wypadku lub innych konsekwencji nieprzemyślanych lub niebezpiecznych zabaw.

W minioną środę (23.06.br.) dzielnicowi z Komisariatu Policji w Chełmku spotkali się z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego w Bobrku oraz uczniami Samorządowego Zespołu Szkół w Bobrku W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” , mundurowi omówili zasady bezpieczeństwa jakie należy stosować podczas pobytu nad morzem, rzeką, czy jeziorem. Podkreślali, że w tym roku, niezależnie od miejsca wypoczynku należy pamiętać i stosować obowiązujące zasady wprowadzone w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się epidemii COVID-19.

Niezwykle ważnym elementem spotkania było również przypomnienie zasad poruszania się po drogach. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z poruszaniem się pieszo, na rowerze, hulajnodze czy rolkach. Mundurowi szczególny nacisk kładli na stosowanie kasku ochronnego oraz elementów odblaskowych podnoszących bezpieczeństwo pieszego i rowerzysty.

Ponadto policjanci poruszyli zagadnienia związane z cyberzagrożeniami, podając zasady  bezpiecznego korzystania z Internetu. Funkcjonariusze przypomnieli również, że podczas korzystania z różnego rodzaju portali społecznościowych należy przestrzegać określonych zasad, tak aby samemu nie stać sprawcą cyberprzemocy wobec innej osoby.  Od policjantów dzieci uzyskały także wskazówki, gdzie szukać pomocy w przypadku stania się ofiarą tego rodzaju przestępczości.

Następnie policjanci opowiedzieli dzieciom o roli Policji i jej zadaniach. Omówili wyposażenie służbowe policjanta, a także przedstawili wyjątkowy charakter służby dzielnicowego oraz jego rolę i zadania jakie realizuje na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.

Na zakończenie spotkania dzielnicowi życzyli dzieciom udanych i bezpiecznych wakacji.

Powrót na górę strony