AKTUALNOŚCI

Nieletnia wpadła z narkotykami. Policjanci apelują do rodziców o większy nadzór nad dziećmi.

Dzielnicowi oświęcimskiej komendy Policji realizując działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” zatrzymali 16 – letnią mieszkankę gminy Chełmek, która posiadała przy sobie marihuanę. Nastolatka trafiła pod opiekę rodziców, a za popełniony czyn karalny odpowie przed sądem dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek (19.07.2021) po południu, gdy dzielnicowi wykonywali obchód dzielnicy Błonie w Oświęcimiu. W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje”  sprawdzali brzeg rzeki Soły oraz osiedlowe place zabaw. Tuż po 18 przechodząc obok trzyosobowej grupki nastolatków dostrzegli, że młodzi ludzie w dłoniach trzymają szklane lufki, a w chwili, gdy mundurowi zaczęli się do nich zbliżać dyskretnie odrzucili je od siebie.

Podczas legitymowania okazało się, że są to 17  i 18 -  letni mieszkaniec Oświęcimia oraz 16 –letnia mieszkanka gminy Chełmek. W trakcie czynności policjanci wyczuli woń marihuany. Taki właśnie środek odurzający funkcjonariusze ujawnili w portfelu nastolatki.  W związku z podejrzeniem posiadania narkotyków nieletnia została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji skąd odebrali ją rodzice.

Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczony susz to marihuana.  Materiały dotyczące czynu, którego dopuściła się nieletnia zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Policjanci apelują do rodziców o szczególną czujność i baczne obserwowanie swoich nastoletnich pociech. Często, czas  spędzany poza domem, zwłaszcza podczas wakacji, może stać się okazją do eksperymentowania przez młodzież z papierosami czy alkoholem, co w przypadku osoby do 18 roku życia stanowi przejaw demoralizacji, natomiast zażywanie narkotyków jest nie tylko przejawem demoralizacji, ale stanowi czyn karalny.

Powrót na górę strony