Nietrzeźwi kierowcy w powiecie olkuskim. Bilans weekendu. - AKTUALNOŚCI - Policja Małopolska

AKTUALNOŚCI

Nietrzeźwi kierowcy w powiecie olkuskim. Bilans weekendu.

Tylko w miniony weekend, olkuscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 3 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie, kolejny 3,2 promila. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Miejmy na dzieję, że zapadnie wobec nich wyrok pozbawienia wolności a poprzez pobyt w zakładzie karnym, te osoby stwarzające zagrożenie dla życia innych, będą izolowanie od reszty społeczeństwa.

Rekordzista, który  miał blisko 3,5 promila został zatrzymany w piątek tj. 21 sierpnia w Gołaczewach. Mężczyzna kierował  skuterem, mając 3,46 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w sobotę w Jeżówce zatrzymano kierowcę audi. Tym razem alkomat pokazał wynik 3,2 promile. Mężczyzna nie miał również uprawnień do kierowania pojazdem. 23 sierpnia w Kosmolowie policjanci zatrzymali 53-letniego olkuszanina, który mając 2,4 promila, kierował audi. 

Wypadki drogowe z udziałem nietrzeźwych kierowców często bywają tragiczne w skutkach. Na drodze giną, nie tylko sami kierowcy, ale i inni użytkownicy drogi, postronne osoby nieświadome zagrożenia.   Zbliża się początek roku szkolnego. Ulicami i chodnikami będą przemieszczać się dzieci. W związku z tym policjanci apelują o rozwagę i zachowanie trzeźwości na drodze.  Z początkiem września mundurowi będą prowadzić  liczne kontrole i działania profilaktyczne, których  celem jest  ograniczenie tego zjawiska na drodze. Niestety pomimo takich policyjnych akcji nie brakuje tych kierowców, którzy nie bacząc na zagrożenia i konsekwencje prawne czy finansowe,  jeżdżą w stanie nietrzeźwości  i swoim zachowaniem narażają siebie i innych na poważne niebezpieczeństwo.   Czy faktycznie musi dojść do tragedii, by kierowcy zrozumieli, jak poważne zagrożenie stanowią na drodze, wsiadając za kierownicę po użyciu alkoholu lub środka odurzającego?

Powrót na górę strony