AKTUALNOŚCI

Gmina Krzeszowice. Niebezpieczne znalezisko z czasów II wojny światowej.

Pocisk artyleryjski, pochodzący z czasów II wojny światowej, został odnaleziony w rejonie kopalni w Zalesie gm. Krzeszowice. Policjanci zabezpieczali teren jego odnalezienia do czasu przybycia saperów.

10 września br. oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Krzeszowicach został powiadomiony o ujawnieniu w lesie w miejscowości Zalas (gmina Krzeszowice), niewybuchu przypominającego pocisk artyleryjski. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie wskazano im lokalizację ujawnionego na ściółće znaleziska. Rozpoznano, że to pocisk artyleryjski kalibru około 75 mm i długości 35 cm, pochodzacy z czasów II wojny światowej. Policjanci powiadomili saperów i do czasu ich przyjazdu, zabezpieczyli niebezpieczne znalezisko, które wczoraj zostało przez nich zabrane do zdetonowania.

Apelujemy! W przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch lub amunicję należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie tego typu znaleziska mogą nieść ze sobą, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać lub przemieszczać, gdyż może to grozić wybuchem!

Powrót na górę strony