AKTUALNOŚCI

Tarnowscy policjanci odzyskali skradzione w Wielkiej Brytanii samochody warte ponad pół miliona złotych

Data publikacji 18.11.2021

Współpraca tarnowskich policjantów z policjantami z Polski oraz oficerem łącznikowym z Wielkiej Brytanii, zaowocowała odzyskaniem dwóch samochodów klasy premium marki Land Rover, o wartości ponad 540 tysięcy złotych.

Jedną z wielu płaszczyzn międzynarodowej współpracy policjantów, jest wymiana informacji dotycząca przestępców i przestępstw, jakich się dopuszczają. Tak było w tym przypadku, gdzie koordynacja zaowocowała odzyskaniem przez tarnowskich „kryminalnych” skradzionego mienia wartego ponad pół miliona złotych.
Informacja którą z Wielkiej Brytanii za pośrednictwem oficera łącznikowego otrzymali funkcjonariusze z Tarnowa została natychmiast pozytywnie zweryfikowana. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie w powiecie tarnowskim odzyskali dwa ekskluzywne samochody typu SUV marki Land Rover, w modelach Discovery i Range Rover, które  zostały skradzione w Anglii na przełomie sierpnia i września br.

Oba trafiły teraz na strzeżony policyjny parking. Policjanci z tarnowskiej komendy prowadzą teraz czynności mające na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za kradzież oraz paserstwo. Postępowanie jest prowadzone w formie śledztwa i nadzorowane jest przez tarnowską prokuraturę.

  • Czarny Land Rover od przodu
  • Czarny Land Rover z tyłu
  • Biały Land Rover Range Rower Sport widok z tyłu
  • Biały Land Rover Range Rower widok z przodu
Powrót na górę strony