AKTUALNOŚCI

Suscy policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas 31. Międzynarodowego Wyścigu „ Solidarności” i Olimpijczyków

11 września br. m.in. po suskich drogach poruszał się trzeci etap 31. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Peleton kolarzy biorących udział w wyścigu odwiedził miejscowości w naszym powiecie. Przez kilka godzin policjanci, głównie ruchu drogowego, zabezpieczali trasę przejazdu zawodników, dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Start wyścigu ruszał sprzed suskiego Zamku nazywanego Małym Wawelem, rozpoczynając rundę w kierunku Stryszawy, a następnie przez Kuków, Krzeszów, Tarnawę Górną, Śleszowice, Tarnawę Dolną i Zembrzyce wracając ponownie na ul. Zamkową w Suchej Beskidzkiej, skąd peleton ruszył na teren powiatu żywieckiego przez Stryszawę, Lachowice, Pewelkę i Hucisko. Zawodnicy na odcinku Sucha Beskidzka – Jaworzno, mieli do pokonania łącznie ponad 170 km, w tym odcinek po drogach powiatu suskiego. Na czas przejazdu czołówki, peletonu i zawodników, suskich policjantów wsparli mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego w Krakowie, którzy wstrzymywali i kierowali ruchem pojazdów.

Piątkowy trzeci etap 31. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków na terenie suskim przebiegł bezpiecznie. Podczas zabezpieczenia wyścigu policjanci nie odnotowali naruszeń przepisów prawa ani żadnych zdarzeń z udziałem uczestników imprezy.

Powrót na górę strony