AKTUALNOŚCI

Weekendowe podsumowanie stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu suskiego.

Trzy kolizje, dwa zatrzymane prawa jazdy za prędkość oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej to bilans ostatniego weekendu na drogach powiatu suskiego. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów i ostrożność.

W sobotnie przedpołudnie doszło do dwóch zdarzeń drogowych na terenie Suchej Beskidzkiej. W pierwszym zdarzeniu kierujący samochodem renault nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu rowerem podczas włączania się do ruchu na ul. Mickiewicza, natomiast  w drugim kierująca fiatem na ul. Zamkowej nie zachowała środków ostrożności w trakcie wykonywania manewru cofania i najechała na kierującą samochodem m-ki suzuki. W obu przypadkach kierujący byli trzeźwi jednakże sprawcę zdarzenia z ulicy Mickiewicza ukarano mandatem karnym, a  wobec kierującej fiatem sporządzono dokumentację w celu skierowania wnioski do Sądu. 

Tego samego dnia, wieczorem kierująca samochodem m-ki Opel w Białce po drodze wojewódzkiej nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu m-ki Audi i najechała na jego tył. W tym przypadku również uczestnicy byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń ciała dlatego też zdarzenie zakończono mandatem karnym.
W niedzielne popołudnie funkcjonariuszom z Wydziału  Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zwrócił uwagę kierujący motorowerem elektrycznym, który w Osielcu poruszał drogą się bez hełmu ochronnego i bez tablic rejestracyjnych. Widząc policjanta, który chciał go zatrzymać, ominął go zwiększając prędkość i skręcając między zabudowania. Policjanci szybko ustalili kierującego, którym okazał się być  31-letni mieszkaniec powiatu suskiego. Gdy wrócił do domu, tam już czekali na niego policjanci. Za powyższe wykroczenia tj. poruszanie się bez hełmu ochronnego, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz poruszanie się po drodze pojazdem niedopuszczonym do ruchu został ukarany mandatami karnymi. 
W niedzielę policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali dwa dokumenty prawa jazdy  za przekroczenie prędkości. Pierwsze policjanci zatrzymali 20 l. kierującemu samochodem m-ki Seat. Mieszkaniec naszego powiatu na ul. Role w Suchej Beskidzkiej przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h (103/50). Kontrola zakończona zatrzymanym prawem jazdy oraz mandatem karnym. Drugi z kierujących został zatrzymany na drodze gminnej w Zembrzycach. 24-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego kierując motocyklem m-ki Yamaha przekroczył prędkość o 55km/h (105/50). Jego kontrola zakończyła się jak poprzednika tj. zatrzymanym prawem jazdy oraz mandatem karnym. 
Przypominamy, że nasze zachowanie i podejmowane decyzje na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Wystarczy tylko przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być cierpliwym, zwracać uwagę na innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie bezpieczna i o wiele bardziej przyjemna.

Powrót na górę strony